Menu Zavřeno

Svatby

Být svatební DJ je svým způsobem velmi specifická disciplína. Možná jste už někdy slyšeli o osobě “starejší”. To byl na tradiční slovenské svatbě člověk z rodiny, který se staral o hladký průběh celého dne. V dnešní době je tato postava na Slovensku především bavič, koordinátor a moderátor, který je snoubenci najímán s nejvyšší pečlivostí. Stařejší vám totiž dokáže svatbu zcela zlikvidovat nebo naopak zajistit nezapomenutelný den. V Čechách toto všechno zajišťuje často pouze DJ.

Pokud si pozvete DJe jako “after párty záležitost” po živé kapele a bude hrát od cca 22 hodin do rána, stačí vám kvalitní a empatický DJ, jehož komunikační a organizační schopnosti vás vůbec nemusí zajímat. Ale naopak v případě, že plánujete, že DJ bude ústřední zábavou celého dne a zajistí kromě večerního tance také ozvučení obřadu, podkresovou hudbu při obědě, koordinaci hostů, moderování, tombolu a třeba svatební hry, potřebujete již někoho všestranného s dobrými komunikačními schopnostmi. A ano, mluvím obecně, ale samozřejmě i o sobě. 🙂 Pokud jste se nyní pousmáli, je tu šance na společný humor… Jsem ze své podstaty nekonfliktní a přátelský typ, který má tendenci udělat si legraci i z roztržených svatebních šatů nevěsty. Neuvidíte mě na svatbě, ani nikde jinde, v obleku s motýlkem, naposledy jsem tento společenský kus látky měl na VŠ, a to už je tedy nějaký ten pátek. Mám svůj styl a věřte mi, nikdy to nikomu nevadilo. Ani na Žofíně.

A jak takový celý svatební den se mnou asi vypadá?

Představte si svatbu v areálu stodoly, obřad venku na vzdálenější louce ve 13:00.

Před polednem přijedu, postavím svoji aparaturu (uvnitř nebo venku) podle požadavku. Vezmu větší bezdrátový bluetooth reproduktor a připravím ozvučení obřadu v přírodě – písně pro příchod ženicha a nevěsty. Pokud bude požadováno i nazvučení oddávajího pro větší počet hostů, zajistím mikrofon(y). Bude-li k obřadu hrát nějaký sólista na akustický nástroj, zajistím jeho nazvučení.

Po společném focení, ke kterému mohu pochopitelně též hrát, se přesunu se všemi do jídelny, kde pouštím nenápadný tichý podkres, případně poskytnu bezdrátový mikrofon pro jednotlivé proslovy. Je-li připravena svatební tombola, moderuji prodej lístků a hecuji lidi k co největšímu počtu zakoupených kusů.

Následuje nejošemetnější část dne – odpoledne, kdy svatebčané vytvoří malé skupinky a rozprchnou se po celém areálu. Nechat jim chvilku “osobní volno” je samozřejmě v pořádku, ale ze zkušeností vím, že společné aktivity dělají svatby prostě zábavnější a nezapomenutelné. Přichází tak čas, samozřejmě po předchozí konzultaci s novomanželi, na můj hudebně-filmový kvíz, který lidi dostane do soutěžní nálady a opravdu většinu baví. Předají se ceny (např. lahve vína), které mi novomanželé předem připraví.

Čas pomalu běží a následuje krájení dortu, pokud neproběhlo hned po obědě. Novomanželé potom většinou s fotografem mizí mimo areál a já se snažím udat poslední lístky do tomboly, pokud mám na svatbě i svůj fotokoutek, obsluhuji ho a tisknu hostům fotografie 10×15 cm v předem dohodnutém designu se jmény nevěsty a ženicha.

A je tu chvíle na první tanec novomanželů, může následovat tanec s rodiči a parket se většinou na chvilku naplní, než na řadu přijdou nějaké ty hry (boty, rok s novomanželi nebo třeba divoký svatební kočár). Vrcholem večera je vyhlášení tomboly, které moderuji, pokud se toho nechce ujmout někdo z rodiny a po něm již jen hudba a tanec, dokud lidé mají sílu nebo nepřijede policie kvůli stížnostem sousedů na hluk. Ano, to se opravdu děje a velmi často.

Vše výše popsané je pochopitelně jen ukázka takového nejběžnějšího svatebního dne a vy si to samozřejmě můžete udělat po svém a úplně jinak. A já vám s tím moc rád pomohu a už se těším…

Mám k dispozici několik variant Dj stolů, zvukové techniky a světel. Podoba mé produkce je závislá na počtu hostů, stylu a velikosti svatebního místa a pochopitelně ceně.